Strona główna arrow Informacje prasowe arrow Informacja dot. śledztwa V Ds 3/13/S w spr. zabójstwa Krystiana L. i śmierci Andrzeja B. i Kamili M.
Informacja dot. śledztwa V Ds 3/13/S w spr. zabójstwa Krystiana L. i śmierci Andrzeja B. i Kamili M. Drukuj
16-04-2013

          W związku z prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Krośnie śledztwem sygn. V Ds 3/13/S w sprawie zabójstwa w dniu 9 stycznia 2013r. w Międzybrodziu Krystiana L. oraz usiłowania zabójstwa policjantów z KPP Sanok i śmierci Andrzeja B. i Kamili M. w dniu 10 stycznia 2013r. od udzielenia poprzedniej informacji zebrano następujące dowody:

Uzyskano część opinii powołanych w sprawie biegłych, instytucji naukowych, instytucji specjalistycznych w tym:

1)    opinię z badań biologicznych przeprowadzoną przez Laboratorium Kryminalistyczne KWP w Rzeszowie, gdzie wyodrębniono profile DNA Krystiana L. Andrzeja B. i Kamili M.

2)    opinię Centrum Ekspertyz i Opinii Sądowych w Warszawie z badań toksykologicznych krwi pobranej w trakcie sekcji zwłok od Krystiana L., Kamili M. i Andrzeja B.
Przeprowadzone badania nie stwierdziły obecności alkoholu ani środków narkotycznych we krwi w/w osób w chwili śmierci.

3)    Centralne Laboratorium Kryminalistyczne KGP dokonało sprawdzenia broni krótkiej zabezpieczonej przy Andrzeju B. (pistolet MAKAROW kal. 9 mm. prod. rosyjskiej z 1981r.).
W zbiorach CLK KGP nie stwierdzono łusek i pocisków, których cechy wskazywałyby na użycie tej broni w innych  przestępstwach.

4)    opinię z Laboratorium Izby Celnej w Przemyślu, gdzie badaniom poddano zabezpieczone u Andrzeja B. woreczki ze śladowymi ilościami proszku koloru białego. W trakcie badań stwierdzono obecność amfetaminy.

5)    otrzymano opinię z sekcji zwłok Andrzeja B.

          W pisemnej opinii biegły stwierdził m. in., że oględziny i sekcja zwłok Andrzeja B. wykazały ranę postrzałową głowy, złamanie kości czaszki, rozerwanie płatów skroniowych mózgu, ograniczony krwotok śródczaszkowy, zachłyśnięcie się krwią do dróg oddechowych i do płuc. Stwierdzone obrażenia powstały w wyniku oddania jednego strzału, od zadziałania pocisku i gazów prochowych broni palnej. Strzał został oddany z bezpośredniego pobliża – odległości nie większej niż kilka centymetrów. Przyczyną zejścia śmiertelnego Andrzeja B. stało się rozległe rozerwanie płatów skroniowych mózgu.
Odnośnie czasu zgonu biegły stwierdził, że należy przyjąć, iż do zgonu doszło w czasie siłowego wejścia policji do mieszkania Andrzeja B.

W śledztwie ponadto zasięgnięto opinii biegłych z:

a)    Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie – pracownia badania broni i balistyki – celem ustalenia czy zabezpieczone w Sanoku, w mieszkaniu Andrzeja B. oraz oraz pod oknem mieszkania – łuski i pociski, zostały wystrzelone z zabezpieczonej broni – pistolet MARAKOW kal. 9 mm. prod. rosyjskiej z 1981r. – tj. broni zabezpieczonej przy Andrzeju B. w dniu 11 stycznia 2013r.

b)    Laboratorium Kryminalistyczne KWP w Rzeszowie – pracownia biologii – celem ustalenia obecności śladów biologicznych na rzeczach – śladach zabezpieczonych w trakcie oględzin samochodów m-ki Toyota Corolla własności Krystiana L. i Forda Escorta własności Andrzeja B.

c)    Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie – w zakresie badań śladów powystrzałowych i ustalenia czy na zabezpieczonych materiałach, odzieży, powierzchni koła kierownicy i drążka zmiany biegów samochodu Krystiana L. znajdują się ślady po wystrzale z broni palnej.

d)    Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie, celem ustalenia czy Krystian L., Kamila M., Andrzej B. w czasie wcześniejszym zażywali środki narkotyczne i byli od nich uzależnieni.

          Przesłuchano w charakterze świadków ustalone osoby, które miały informacje związane ze zdarzeniami w Międzybrodziu i Sanoku oraz informacje na temat wzajemnych kontaktów pomiędzy Andrzejem B. i Krystianem L.

          Zebrany materiał dowody jest analizowany na bieżąco i w śledztwie wykonywane będą dalsze czynności procesowe.

Ostatnia aktualizacja ( 16-04-2013 )
< Poprzedni   Następny >